Migros Tesco Kipa’nın Devrini Aldı

Paylaş

Migros’tan yapılan izahta, 21 Haziran 2016’da pay devrine ait legal izinler için Rekabet Müessesesi’na yapılan müracaata, müessesenin bugün tarihli yazısıyla onay çıktığı duyuruldu.

Onayla pay devri sürecinin başladığı belirtilen izahta, Migros’un pay devriyle ağırlıklı olarak Marmara, Ege ve Akdeniz bölgesinde hizmet veren Kipa’nın, 48 hipermarket, 48 süpermarket ve 72 express mağazası ile beraber takriben 320 bin metrekare net satış alanını bünyesine katmış olacağı dile getirildi.

Kipa’nın 20 şehirdeki 26 ALIŞVERİŞ MERKEZİ’sinin de Migros’un olacağı kaydedilen izahta, devir süreciyle alakalı ihtiyaç duyulan işlemlerin hızla bitirerek, hisse devrinin 1 Mart 2017’de gerçekleşmesinin tasarılandığı aktarıldı.

İzahta görüşlerine yer verilen Migros Ticaret AŞ Genel Müdürü Özgür Tort, “Kipa satın alma yatırımımızı, perakendenin geleceğine olan inancımızın peşinden giderek gerçekleştiriyoruz. Uluslararası arenada önemli bir marka olan Tesco’nun, Kipa’ya kattığı zenginlik, başarılı Kipa çalışanları ve Kipa’nın perakende hizmeti, Migros satın almasının ardından daha da güçlenecek. Hep birlikte çıtayı yukarı taşıyarak Migros’un perakende sektöründeki öncülüğünü zenginleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir