Meral Akşener’ e Bir Yasak Daha !

Paylaş

Niğde Valiliği tarafından alınan 7 günlük gösteri ve yürüyüş yasağı sebebiyle, Meral Akşener’in katılacağı toplantıya da yasak geldi.
Niğde’de 20 Mart 2017 Pazartesi yürürlüğe gidecek olan 7 gün sürecek yürüyüş, toplantı, miting, çadır kurma, oturma eylemi, konferans, oturum ve deklarasyon dağıtma yasağı 21 Mart 2017 Salı günü Saray Düğün Salonunda yapılacak olan ve Meral Akşener’in katılacağı toplantıyı da etkiledi.
Balkan Türkleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin tertip ettiği ve Meral Akşener’in katılacağı toplantının yasaklandığı Vilayet tarafından bir yazı ile derneğe bildirildi. Ayrı olarak yazıda bilbordlarda asılı afişlerinde kaldırılması da istendi.

MHP’den ihraç edilen Meral Akşener, “15 Temmuz kalkışmasının temel sebebi 2010 senenindeki Anayasa farklığıdır. 15 Temmuz’da ulus devleti sokaktan toplamıştır” demişti.

Akşener şunları kaydetmişti;

“Türkiye’mizin sahibi olduğu Keçi adasına Yunan Reisicumhurun çıkmasına hükumet izleyici kalmıştır. Acilen gereği yapılmalıdır. Referandumda hayır diyen kimse olmasa, çıkan netice %100 evet olsa bile bu sonucun meşruiyeti olmaz. 15 Temmuz kalkışmasının temel sebebi 2010 senenindeki Anayasa farklığıdır. 15 Temmuz’da millet devleti sokaktan toplamıştır”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir