Memur Emeklilerine Müjde !

Paylaş

Mehmet Müezzinoğlu, memur emeklilerine, 30 sene üzerindeki hizmet müddetlerine karşılık gelen ikramiyelerinin ödenmeye başlandığını, bu kapsamda takriben 2,5 milyar lira ödeneceğini söyledi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ANADOLU AJANSI muhabirine yaptığı izahta, memurlara emekli olmaları halinde 30 senelik hizmet sürelerinin ikramiye olarak ödendiğini, 30 senesi aşan hizmet müddetleri için ödeme yapılmadığını hatırladarak, yaptıkları legal tertip etmeyle bu uygulamaya bitirdiklerini söyledi.

Tertip etmeyle emekli memurlara 30 sene üzerindeki hizmet sürelerinin de ikramiye olarak ödenmesinin sağlandığına işaret eden Müezzinoğlu, “Memur emeklilerimize 30 sene üzerindeki hizmet müddetlerine karşılık gelen ikramiyelerini ödemeye başladık. Yaklaşık 2,5 milyar gibi bir rakam bu kapsamadaki emeklilerimize ödenecek. Bu konudaki mağduriyetlerin giderilmesinden ve memur emeklilerine haklarının verilmesinden dolayı mutluluk duyuyorum.” diye konuştu.
“Ahilik Sandığı mesleksel eğitime de katkı sağlayacak”

Bakan Müezzinoğlu, “Esnaf Ahilik Sandığı’nı, esnafın zor vakitte alçağa muhtaç olmasın diye kurduklarını” vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Bu sandığa iki birim esnaf, bir birim de devlet katkı verecek. Esnafımız son 3 senede en az 700 iş günü prim ödeyerek bu sandıktan istifade etmeye hak kazanıyor. Bu sandık, esnafa parasal katkı sağlamasının yanında esnafımızın mesleksel eğitimi, gelişimi ve değişimini destekleyecek eğitim programlarına da katkı sunacak.”
“Olympiakos’u elemiş olmak benim için mutluluk olacak”

Koyu Beşiktaş taraftarlığıyla bilinen Müezzinoğlu, Beşiktaş’ın, UEFA Avrupa Ligi’nde bugün Yunanistan temsilcisi Olympiakos ile oynayacağı maça da değindi.

Beşiktaş için mücadelenin zor geçebileceğini ifade eden Müezzinoğlu, “Büyük takımlar zor vakitlerde dinamiklerini kesinlikle göstermeli. Biz de Beşiktaşı büyük olarak gördüğümüze göre netice ile ilgili çok tereddüdümüz yok. Hele hele Olympiakos’u elemiş olmak benim için değişik bir heyecan ve mutluluk olacak.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir