Havai Fişek Faciası

Meksika’nın başkenti Mexico City’deki havai fişek satış alanında dün yaşanan korkunç patlamada en az 31 kişi ölürken 72 kişi de yaralandı

Paylaş

Meksika’da bir havai fişek pazarında meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 31 kişi hayatını kaybetti, 72 kişi yaralandı. Başkent Mexico City’nin 32 kilometre dışındaki Tultepec’te bulunan San Pablito hava fişek satış alanında yaşanan patlamanın görüntüleri olayın vahametini ortaya koyarken, havada önce bir alev topunun, ardından da duman bulutunun belirdiği görülüyor. Olayın hemen ardından olay yerine gelen polis ve sağlık görevlileri olaya müdahale etti. Patlamanın nedeni henüz bilinmiyor.

53 KİŞİ KAYIP
Vali Eruviel Avila, patlamada 53 kişinin de kaybolduğunu bildirdi. Avila, yaralanan bazı çocukların vücutlarının yüzde 90’ının yanık olduğunu ve ABD’nin komşu eyaleti Teksas’ta tedavi altına alınacağını açıkladı. Ölenlerin çoğunun bedenlerinin tamamen yandığı ve cesetlerin teşhis edilemediği, bu nedenle DNA testine ihtiyaç duyulduğu bildirildi. Yerel medya ise havai fişek satan 300’den fazla stant bulunduğunu ve yaklaşık 300 ton havai fişeğin olduğunu belirterek bu nedenle patlamanın şiddetinin çok büyük olduğu yorumunu yaptı. Görgü tanıklarıysa patlamanın bir depremi, bombalı saldırıyı veya bir uçağın düşmesini andırdığını bildirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir